Uzaktan Eğitim Çekimi

Eğitim çekimleri, 15 yıldır öncü olduğumuz ve kalitemizin üst düzey kurumsal firmalar tarafından onlarca kez onaylandığı bir alan. Profesyonel ekip ve ekipmanlarımız, greenbox ve beyaz sonsuz stüdyomuz, onlarca renk fonlarımız, çekimleri renklendiren farklı kurgu ve post prodüksiyonumuz ile onlarca yıldır kurumsal şirketler tarafından takdir görmekteyiz. İnteraktif eğitim videoları hizmeti de sunmaktayız. Bu alanda ulusal ve uluslararası pek çok ödüle sahibiz.

Online eğitim çekimleri için ister müşteriniz ister ajansınız için olsun greenbox ve beyaz sonsuz stüdyomuz ışık dahil opsiyonu ile isteğinizi fazlası ile karşılayacaktır. Stüdyomuzdaki görevli arkadaşımız her isteğinizi güleryüzle karşılayarak size yardımcı olacaktır. 

Eğitim filmleri prodüksiyonun yanısıra alanında uzman kişilerden içerik danışmanlığı, içeriklerinizin senaryolaştırılması, oyuncu ve sunucu araştırması, seslendirme, animasyon, kurgu ve montaj hizmetlerimiz arasında. Greenbox stüdyomuzda,  beyaz sonsuz fon stüdyomuzda çekimlerinizi yapabileceğiniz gibi isterseniz istediğiniz mekana fon kurarak da bu hizmetimizi gerçekleştiriyoruz. İsterseniz rejili online canlı yayın eğitimlerde yapabiliyoruz. 

Uzaktan eğitim çekimi ve online eğitim video çekimleri eğitimci ve kurumsal firmaların en çok ihtiyaç duydukları hizmetlerimizden. 

Eğitim filmleri fiyat teklifi için bizi yada başka bir firmayı ararken en iyi fiyatı nasıl alırsınız?

Stüdyo, ekip yada ekipman kiralarken neye ihtiyacınız olduğunu iyi belirleyin. Şöyle ki;

Ayda, yılda kaç eğitim filmine ihtiyacım var?

Bu bilgi sizin çekim birim maliyetinizin oldukça düşmesine yarayabilir. Eğer eğitim filmleriniz çok ve zaman probleminiz varsa en iyi çözüm stüdyo ile aylık yada yıllık anlaşma yapmanız olacaktır. Kendi bünyenize bir stüdyo kurmak ilk başta çok iyi bir fikir gibi görünebilir. Ancak kaliteli profesyonel videolar elde edebileceğiniz bir stüdyo ve ekipmanın maliyeti bugün 350 bin dolar civarındadır. İyi bir kamera 50 bin TL, iyi tek bir lens 25.000 TL civarındadır. Sizin en az bir kamera (çekimde bozulabilir), 3 lense ihtiyacınız vardır. Kaliteli ışık ekipmanları, ses ekipmanları, monitörler, kurgu ve çekim bilgisayarları, sonsuz fon ( perde değil ) yapımı, personel tedariği vb maliyetleri de iyi belirlemelisiniz. Doğru bir fizibilite ile aslında paylaşımlı stüdyonun daha az maliyetli olduğunu görürsünüz.

Şirketimin farklı departmanları ile toplamda kaç uzaktan eğitim filmimiz olur? Bütçemizi ortak nasıl paylaşabiliriz?

Online eğitim filmlerinde maliyet düşürmenin bir diğer yolu, sadece sizin değil, şirketin diğer birimlerinin de ihtiyacı olan film adediniz ve tarzını belirlemenizdir. Unutmayın bir günlük stüdyo kullanımı, ekip ve ekipman kiralama maliyeti ile 10 film de çekebilirsiniz tek filmde. 10 film çektiğinizde buna sadece kurgu maliyeti eklenecektir. 

Nasıl bir eğitim filmi istiyorum? 

Örneğin greenbox stüdyoda çekilmiş bir eğitim filmi istiyorsunuz. Ama nasıl?

İki kamera ile mi çekilecek? Aynı anda sahnede kaç kişi konuşacak? Yandan slaytların geldiği bir film mi olacak yoksa arkadan slaytlar mı geçecek? Boy plan mı çekilmeli, yoksa etkileyici bir ön açı yeterli mi? Sihirli animasyonlar için özel çekimler olacak mı? Yanlara yazı mı yazılacak? Bu yazıların nasıl gelmesini istiyorsunuz?  Arka planda ne olmalı? Konuşmacım yürüyecek mi? Yoksa bir masada oturup mı konuşmalı? Konuşmacım prompter ister mi? Slaytlar eş zamanlı olarak geçmeli mi? Konuşmacım slaytları ekranda görerek mi konuşmak ister? Bu filmi nerede yayınlayacağım ve yayın gereksinimleri neler? 

Tüm bunlar sizin kaç kamera kiralamanız gerektiği, kaç mikrofon kullanacağınız, kurgu da kaç saat harcayacağınız, stüdyonun ebatlarının nasıl olması gerektiği, nasıl bir kamera kiralamanız gerektiği ile ilgili bilgileri edinmenize yardımcı olacaktır. Doğru fiyat teklifini ancak bu şekilde alır ve süprizlere şaşırmazsınız. Belki düşündüğünüzden daha küçük belki de daha büyük bir stüdyoya ihtiyacınız vardır. 

Uzaktan Eğitim Videosu için scorm paketleme gerekli mi? 

Scorm paketleme fiyatları da bütçenize eklenir.

Greenbox Eğitim Filmi Nasıl Özelleştirilebilir? 

Filmin inandırıcı olması için şirket görüntüleri ara sıra gelecek mi? Filmin başka şirketler için özelleştirilmesi gerekecek mi? Değişen mevzuatlar için ne kadar süre ile proje saklanmalı? 

Tabiki eğitim filmleri özelleştirilebilir. Greencreen’de çekilmiş filmler, değiştirilebilir arka planları sayesinde özelleştirmeye açıktır. Aynı stüdyoda aynı şartlarda çekeceğiniz ek birkaç plan ile de bu özelleştirmeyi sağlamak çok güç olmayacaktır. Önemli olan projenizin saklanması ve özenle korunmasıdır. 

 

Eğitim firmasıyım, Prodüksiyon ajansıyım yada Reklam ajansıyım. Sizinle nasıl çözüm ortaklığı yapabiliriz? 

Bu alanda eğitim filmlerinin herhangi bir bölümünde ( Sadece stüdyo, sadece çekim, sadece kurgu vb) tek seferlik anlaşmalar yapabileceğiniz gibi aylık yada yıllık anlaşmalar da yapabilirsiniz. Birçok ajans ve prodüksiyon ekibi gibi bizimle çözüm ortaklığı anlaşması imzalayabilirsiniz. 

 

Referanslarımız ve fiyatlarımız için bizi hemen arayın.